MALDIVAS

Jumeirah Vittaveli

Pēdējā brīža ceļojumi un piedāvājumi uz Maldivām ir kā sen lolotu sapņu piepildījums, ko tagad variet atļauties. Maldivu Republika ir salu valsts Indijas okeānā, kas atrodas apmēram 700km uz dienvidrietumiem no Šrilankas. Maldivu Republika sastāv no 26 atoliem, kas satur 1190 mazas salas, no kurām 202 salas ir apdzīvotas, bet 87 salas ekskluzīvas kūrortu salas. Tās stiepjas no 820km ziemeļu dienvidu un 120 kilometrus austrumu rietumu virzienā.
Pirmatnējie Maldivu salu iedzīvotāji ir izzuduši, bet vēstures fakti liecina, ka jau vairāk kā pirms 3000 gadiem salas tikušas apdzīvotas. Pirmie salu kolonisti bijuši Indus ielejas civilizācijas un tirgotāji, kas izmantojuši Zīda ceļa maršrutu.

Nodotas no paaudzes paaudzē maldiviešu kultūras tradīcijas, mākslas veidi un tradicionālās prasmes ir saglabājušās vēl šodien. Salu ļaudis ir lieliski rokdarbnieki, kuri izmantojot apkārt pieejamos izejmateriālus spēj radīt interesantas priekšmetus. Iespaidīgi ir dažādu formu un struktūru kokgrebumi un tradicionālās sedziņas, kas austas izmantojot audēja iztēli un pieredzi. Augsti vērtēta tiek izkoptā kaligrāfijas prasme, kas vislabāk novērtējama islāma centros un mošejās. Maldivu salu amatniecības Taj Exoticalepnums ir laivu būvniecība, to drošums un izturība jau novērtēts daudzu gadu tūkstošu gaitā.

Maldivu salas vienmēr kalpojušas kā svarīgs Indijas okeāna jūras ceļu krustpunkts, kur tirgotāju un apmeklētāju gadsimtu garumā atstātās liecības jūtamas gan salu kultūrā, gan kulinārijā. Arābu, indiešu, šrilankiešu, austrumu un maldiviešu kulinārijas garšu sajaukums ir radījis unikālu tikai Maldivu salām raksturīgu virtuvi.

Sirsnība, draudzīgums un viesmīlība raksturo maldiviešus un viesu uzņemšanu šajā salu valstī.