TURCIJA

Mardan Palace

Pēdējā brīža ceļojumi un piedāvājumi uz Turciju nodrošinās brīnišķīgu un neaizmirstamu atpūtu par izdevīgām cenām. Turcija ir savdabīgs rietumu un austrumu krustpunkts, valsts, kas apvieno šo abu kultūru brīnišķīgākās īpašības, kas padara Turciju tik mistisku un aizraujošu. Pēdējā brīža ceļojumi un piedāvājumi uz Turciju vienmēr būs kā ceļojums laikā, taču vienmēr saglabājot šai zemei unikālo atmosfēru un raksturu. Senatnes apskates vietas un objekti, izkaisīti pa visu valsti, grezno Turcijas ainavu patstāvīgi atgādinot nozīmīgu vēstures notikumu risināšanos pagātnē. Turcijā, pateicoties tās atrašanās vietai divos kontinentos – Eiropā un Āzijā, veidojās kultūra, kas vienlaicīgi raksturīga gan Rietumiem, gan Austrumiem. Tā ir valsts, kur Eiropas kultūra tiek apvienota ar Āzijas senajām tradīcijām un gaistošo atmosfēru saplūstot par vienu veselu.

Turcija glabā unikālas vēstures liecības un apbrīnojami dažādu kultūru līdzpastāvēšanu. Mūsdienu Stambula bijusi gan Bizantijas impērijas pakļautībā, gan visas kristiešu impērijas galvasp

Rixos Premium Belekilsēta un politiskais centrs, kuru dēvēja par Konstantinopoli, ka arī Otomaņu impērijas nozīmīgākā pilsēta. Bagātīgā vēsture atstājusi neizdzēšamas pēdas Turcijas teritorijā, šeit tūkstošiem vēsturiski nozīmīgu pieminekļu un arheoloģisku brīnumu, kas izvietotas starp dažādām, pasakaini skaistām dabas ainavām. Vidusjūras piekrasti rotā labi saglabājušos grieķu-romiešu pilsētu drupas, tādas kā Perge un Ēfesa, kamēr vienkāršā un skarbā Anatolijas plakankalne var lepoties ar alās izgrebtām baznīcām un Kapadokijas pasaku skursteņiem. Stambulas lepnums ir romiešu akvedukti, bizantiešu baznīcas un osmaņu impērijas mošejas un greznās pilis.

Tūristu iecienītākie galamērķi Turcijā ir Stambula un atpūtai pie jūras Bodrumas un Antālijas reģioni. Antālija ir viens no lielajiem civilizācijas šūpuļiem, kas glabā senu kultūras, arhitektūras un mākslas mantojumu un šis reģions ir kļuvis par tūristu iecienītu galamērķi, ko ik gadu apmeklē vairāki miljoni tūristu no visas Eiropas. Antālijas apgabals atrodas Vidusjūras klimatiskajā zonā, kam raksturīgas garas,

Amara Dolce Vitakarstas, sausas vasaras, bet ziemas galvenokārt siltas un lietainas. Saule spīd 10 mēnešus gadā. Vidējā temperatūra vasarā ir no 28° – 36° grādiem pēc Celsija. Janvāra vidējā temperatūra ir amplitūdā no 10° – 20° grādiem (°C). Tikai ļoti retos gadījumos gaisa temperatūra nokrītas zem 0° atzīmes pēc Celsija. Sniega sega sedz tikai Taura kalnu virsotnes, kas ieskauj Antāliju.

Reģions ar vairāk nekā 300 saulainām dienām gadā ir ideāli piemērots atpūtai pie jūras – sauļojoties un peldoties, izbaudot ūdens sporta veidus, kalnos kāpšanu un golfa spēli. Antālija, kas pazīstama kā Turcijas Rivjēra, ir pamatoti dēvēta arī par visas Turcijas tūrisma galvaspilsētu. Turku viesmīlība, lieliskais viesnīcu piedāvājums, patīkamais Vidusjūras klimats, kilometriem garās pludmales, brīnišķīgās dabas ainavas un bagātīgais kultūras un vēstures mantojums – tas viss padara Antāliju par vienu no vispopulārākajiem tūristu galamērķiem.