Ieteikumi un brīdinājumi

Ceļojumu apdrošināšana
Dodoties ceļojumā ikvienam ceļotājam ir jārēķinās ar dažādiem riska faktoriem, kas var ietekmēt vai mainīt ceļojuma gaitu un kurus ietekmēt nav ceļotāja spēkos. Aizkavējusies lidmašīna, nozaudēta bagāža, pēkšņas saslimšanas, traumas un citi neparedzēti notikumi var sabojāt plānoto atvaļinājumu, kā arī radīt papildus izmaksas. Lai izvairītos no neplānotiem izdevumiem un uztraukuma, iesakām veikt ceļojuma apdrošināšanu, izvērtējot ceļojuma riskus un programmu piedāvātos segumus pirms polises iegādes. 
Lai plašāk iepazītos ar ceļojumu apdrošināšanas noteikumiem, izmaksām un programmām, iesakām par Jūsu ceļojumam atbilstošākajām ceļojumu apdrošināšanas programmām jautāt PedejaBrizaCelojumi.lv pārdošanas speciālistam!

Jautājiet PedejaBrizaCelojumi.lv pārdošanas speciālistam  Tālr. +371 29136680!

Ārlietu ministrijas padoms
Plānojot ceļojumu, iesakām ievērot Ārlietu ministrijas brīdinājumus un ieteikumus. Lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem ceļojumu laikā un nepakļautu sevi riskam, Ārlietu ministrija iesaka iepazīties ar informāciju par valstīm vai atsevišķām to teritorijām, kā arī ieteicamajiem piesardzības pasākumiem pirms ceļošanas un ceļojuma laikā (izvēlieties valstis interaktīvajā kartē zemāk vai valstu sarakstā). Stingri iesakām izzināt un ievērot vietējos likumus un paražas. Tāpat aicinām ceļotājus ārvalstu apmeklējuma laikā rūpēties par dokumentu un personīgo mantu drošību. Zādzību risks ir sevišķi augsts vietās, kuras apmeklē liels cilvēku skaits.


Drošība
Noziegumi pret cilvēkiem un viņu mantām notiek visā pasaulē. Esiet piesardzīgi un cenšaties nepievērst sev nevajadzīgu uzmanību valkājot greznas dārglietas, atklāti nesot dārgu kameru, utt. Ārzemēs Jūs atbildat par personīgo un Jūsu mantu drošību tāpat kā savā valstī. Vairums no viesnīcām piedāvā seifus, izmantojiet tos Jūsu naudas un dārglietu glabāšanai. Aizslēdziet sava numura durvis nakts laikā un tad, kad dodaties prom no numura, tāpat kā Jūs to darītu, atrodoties mājās.       

Vakcinācija
Lai saņemtu jaunāko informāciju par rekomendētajām vai obligātajām vakcinācijām, pirms dodaties ceļojumā, apmeklējiet savu ārstu vai farmaceitu un ievērojiet, ka daži piesardzības pasākumi jāveic ilgāku laiku pirms došanās ceļojumā. Gadījumā, ja Jūs ceļojiet uz malārijas zonu, lai izsargātos no moskītiem, izejot no viesnīcas agri no rīta un vakarā, kad sāk krēslot,  obligāti jāvelk krekli ar garām piedurknēm un bikses.  Farmaceits var ieteikt arī jums piemērotus līdzekļus insektu atbaidīšanai.

Medikamenti  
Vienmēr ņemiet līdzi medikamentus, ņemot vērā, ka to daudzumam jābūt pietiekamam visā Jūsu ceļojuma garumā. Gadījumā, ja jums ir kādas slimības, kuras var saasināties un parādīties ceļojuma laikā, palūdziet savam ārstam izrakstīt detalizētu informāciju par Jūsu slimību. Ārstēšanas standarti dažādās valstīs atšķiras un dažreiz ne visi nosacījumi tiek segti ar apdrošināšanu. Mēs iesakām, lai jūsu pirmās palīdzības aptieciņā būtu sekojošas lietas:    
  • Tabletes pret caureju
  • Tabletes pret nelabu dūšu
  • Pretsāpju līdzekļi
  • Plāksteri un saites
  • Gremošanas traucējumu tabletes
  • Antiseptiskais krēms
  • Medikamenti pret insektu kodumiem

Bērnu drošība
Parasti bērni ir ļoti ziņkārīgi, sevišķi jaunajā apkārtnē. Nekad neatstājiet bērnus bez uzraudzības, sevišķi pie peldētavas, uz balkona vai liftos. Esiet pārliecināti, ka Jūsu bērni vienmēr zina, kur Jūs esat, un vienmēr esiet tiem blakus. Gadījumā, ja atpūtas vietā ir bērnu rotaļlaukums, Jums nepārtraukti būtu tas jāuzrauga.    

Balkoni  
Gadījumā, ja Jūs ceļojiet kopā ar bērniem, neatstājiet bērnus bez uzraudzības uz balkoniem. Neatstājiet priekšmetus pie balkona margām, lai bērni nevarētu pa tiem uzkāpt.  

Stikla plātnes
Daudzās valstīs nav obligāti jāizmanto neplīstošs stikls logiem, stikla durvīm, kabinetiem, utt. Esiet uzmanīgi, kad ejiet caur iekšējām durvīm, piemēram, saulainā laikā, jo ne vienmēr var pamanīt, vai durvis ir atvērtas vai aizvērtas.     

Vannas istaba
Dažas viesnīcas nodrošina neslidenus paklājus vannas istabā un dušā. Bieži vien kā grīdas segumu izmanto flīzes, kas var būt ļoti slidenas, sevišķi, kad tās ir mitras. Lūdzu, esiet ļoti uzmanīgi.

Elektropreces
Atcerieties - ir bīstami izmantot elektropreces, kad esat slapji vai Jums uz muguras ir slapjas drēbes (piemēram, peldēšanas kostīms, vai stāvot basām kājām uz slapjas grīdas). Ievērojiet piesardzības pasākumus, izmantojot elektropreces, un pieskatiet, lai tos ievēro arī bērni. Turklāt pārliecinieties, ka Jūsu elektropreces var izmantot spriegumā, kurš ir pieejams konkrētajā valstī. Par jebkādiem elektrības traucējumiem jūsu numurā paziņojiet viesnīcas reģistratūrai.     

Alkohols
Reizēm labāk ir izvairīties no alkohola lietošanas, piemēram, pirms peldēšanas! Atcerieties, ka alkohols atūdeņo organismu sauļošanās vai lidošanas laikā. Gadījumā, ja Jūs plānojiet braukt pie stūres, atcerieties, ka daudzās valstīs ir likumi, kuri aizliedz braukšanu pie stūres alkohola reibumā, un šie likumi ir līdzīgi Latvijas Republikas likumiem.    

Dzīvnieki  
Nebarojiet dzīvniekus, neatkarīgi no tā, vai tie ir pieradināti vai savvaļas dzīvnieki, jo ārzemes dzīvnieku higiēna un aprūpe var atšķirties. Mēs rekomendējam netuvoties dzīvniekiem, sevišķi, kad tuvumā nav dzīvnieka saimnieka vai uzrauga. Gadījumā, ja dzīvnieks Jūs ir saskrāpējis vai sakodis, nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību.

Smēķēšana
Sērkociņus, cigaretes, cigārus un citas gruzdošas lietas izmetiet tikai pelnu traukos. Lūdzu, nemetiet cigarešu izsmēķus uz viesnīcas grīdas vai ārpus viesnīcas, sevišķi pie kokiem un stādiem. Lūdzu, nesmēķējiet gultā.   

Ugunsdrošība
Dažādās valstīs ugunsdrošības noteikumi un procedūras ir atšķirīgas. Lūdzu, uzmanīgi izlasiet ugunsdrošības informāciju savā numurā. Iebraucot viesnīcā, atvēliet laiku, lai noskaidrotu, kur atrodas vistuvākā no Jūsu numura rezerves izejām.     

Kukaiņi
Iespējams, ka sastapsieties ar dažādu veidu kukaiņiem, sevišķi mazattīstītās valstīs. No tiem nevar izvairīties, tomēr, atcerieties, ka tie nav draugi higiēnai vai tīrībai.      

Baseini un pludmales
Baseini un pludmales ir daudzu ceļotāju mīļākā vieta un lielo aktivitāšu centrs. Daudzās viesnīcās un kūrortos nav glābēju, tāpēc, pirms došanās peldēties, lūdzu, pārlūkojiet baseinus, pludmales un jūru. Ievērojiet jebkuru padomu un jebkuru brīdinājuma zīmi. Personīgās drošības nodrošināšanai iesakām ievērot sekojošus padomus: 
  • Uzmanīgi ejiet apkārt baseinam, jo grīda var būt slidena.
  • Vienmēr pievērsiet uzmanību baseina dizainam un ievērojiet dziļuma atzīmes pirms ieejiet baseinā.
  • Salīdziniet baseina dziļumu ar savu augumu.
  • Neejiet baseinā, ja jūs neredzat tā pamatu.
  • Nepeldieties baseinā, kurš ir slēgts.
  • Vienmēr uzraugat bērnus. 
  • Pirms ieejiet baseinā vai jūrā, pārbaudiet, vai nav kāda šķēršļa ūdenī vai apkārt (klintis, rifi, utt.).
  • Nekad nenirstiet ūdenī, kura līmenis ir zemāks par 1.5 m.
  • Nekad nenirstiet no klintīm, tiltiem vai citiem augstumiem.
  • Uzgaidiet vismaz stundu pēc ēšanas pirms dodaties peldēt.
  • Pludmalē ievērojiet jebkuru brīdinājuma zīmi, un peldiet tikai apzīmētajā teritorijā.
  • Sargieties no zonām, kur braukā ar ūdens slēpēm, motorlaivām, utt.
  • Nepeldiet pēc alkohola lietošanas.
  • Peldiet paralēli krastam.
  • Jautājiet par paisumiem un straumēm.     
Sauļošanās
Jo tuvāk ekvatoram, jo saule paliek spēcīgāka, sevišķi dienas vidū. Sauļojieties mēreni un iegūstiet iedegumu pakāpeniski. Nesauļojieties pārāk ilgi vismaz pirmās dažas dienas. Tālāk ir doti daži padomi, kā iegūt veselīgu iedegumu, nevis sāpīgu un bīstamu apdegumu:   
  • Vienmēr lietojiet pretsauļošanās krēmu, kurš ir piemērots jūsu ādas tipam, lai aizsargātu jūsu ādu no kaitīgiem UVA un UVB stariem;
  • Izvairieties no pusdienas saules. Gadījumā, ja nav iespējas izvairīties no pusdienas saules, uzvelciet mugurā vieglu, brīvu apģērbu un platmali ar platām malām;
  • Nekad neatstājiet bērnus, kuru vecums ir mazāk par 6 mēnešiem, tiešos saules staros;
  • Aizsargājiet bērnus ar pretsauļošanās krēmu, brīvu, vieglu apģērbu un cepuri; 
  • Peldot ar akvalangu, mēs iesakām vilkt mugurā T-kreklu, jo jūs varat nesajust apdegumu;  
  • Lūdzu, atcerieties, ka, atrodoties ēnā vai mākoņainu dienu laikā, jūs joprojām varat iegūt apdegumu;
  • Aizsargājiet acis no saules, izmantojot saulesbrilles.
Apdegot saulē, uzlejiet aukstu ūdeni uz apdeguma vietas un pārsieniet ar plānu marles slāni. Tas ļaus ādai elpot un aizsargās to no baktērijām. Gadījumā, ja tomēr apdeguma vietā ir infekcija, meklējiet medicīnisko palīdzību. Karstuma dūriena gadījumā dzeriet daudz ūdens, lai cīnītos ar atūdeņošanos.

Atpūtas krēsli
Pirms lietošanas pārliecinieties, lai atpūtas krēsli ir pareizi salikti. Nenovietojiet tos tuvu pie sienas, jo bērni var izmantot tos, lai uzrāptos, kā arī nenovietojiet krēslus zem kokospalmām, jo krītošs kokosrieksts var nodarīt jums pāri!   

Daivings (niršana)
Gadījumā, ja jūs plānojiet izmēģināt daivingu pirmo reizi, pirms ceļojuma konsultējieties ar savu ārstu, lai apstiprinātu, ka Jūs varat nodarboties ar šo sporta veidu. Lidošana 24 stundu laikā pēc daivinga ir ļoti bīstama dekompresijas dēļ, līdz ar to pēdējo daivingu nedrīkst veikt vēlāk kā 24-48 stundas pirms izlidošanas. Gadījumā, ja Jūs gribat nodarboties ar daivingu pēc lidojuma, kaut arī paaugstinātu spiedienu neuzskata par problēmu, lūdzu, atcerieties, ka pēc ilga ceļojuma Jūs būsiet noguruši. Pārliecinieties, ka Jūsu atvaļinājuma apdrošināšanas polisē ir iekļaut arī daivings.         

Ceļotāja vēders
Tas nav kaut kas īpašs, ja ceļotājs cieš no gremošanas traucējumiem citu valstu apmeklēšanas laikā. Mediķi šajā gadījumā uzskata, ka izmaiņas temperatūrā kopā ar uztura izmaiņām var izraisīt gremošanas traucējumus. Daudzos kūrortos krāna ūdenī ir vairāk minerālvielu nekā mūsu pašmājas ūdenī. Tas arī var izraisīt gremošanas traucējumus, līdz ar to mēs vienmēr iesakām izmantot vārīto ūdeni un neizmantot ledu dzērienos. Karstajās valstīs ir ļoti svarīgi dzert daudz ūdens, lai izvairītos no atūdeņošanās. Vienmēr pārliecinieties, ka ēdieni ir labi pagatavoti un atdzesēti, ka slāti un nemizoti augļi ir labi nomazgāti. Šaubu gadījumā labāk no tiem atsakāties.

Medicīniskā palīdzība
Gadījumā, ja jums ir vajadzīgs ārsts vai zobārsts, viesnīcas reģistratūra palīdzēs jums šajā jautājumā. Ārsts nosaka maksu par vizīti, plus nepieciešamo zāļu izmaksas. Vienošanās par lielākām summām (piemēram, hospitalizācija) parasti notiek caur jūsu apdrošināšanas kompāniju.

Drošība uz ceļa un transportā
Atcerieties, ka neatkarīgi no tā, vai jūs ejiet ar kājām vai brauciet ar automašīnu, vairākās valstīs ir kreisā nevis labā virziena satiksme. Esiet ļoti uzmanīgi, kad šķērsojiet ielu. Motocikli, skuteri un mopēdi nav uzskatāmi par drošiem transporta līdzekļiem. Iesakām izmantot drošības jostas (kur tas ir nepieciešams) transfēru un ekskursiju laikā. Iesakām lietot glābšanas vestes laivu braucienos. Gadījumā, ja tomēr nolēmāt glābšanas vesti neizmantot, pārliecinieties, ka Jūs zināt, kur tā atrodas, un pievērsiet uzmanību jebkuram drošības paziņojumam.      

Mēs esam pārliecināti, ka izbaudīsiet savu atvaļinājumu kopā ar mums! Atcerieties, ka, apmeklējot citu valsti, Jums jābūt daudz piesardzīgākiem nekā mājās!